Nowości z TheCompany.pl:…

Categories Gry

Nowości z TheCompany.pl: Spolszczenie Flashback (Amiga)
Polska grupa The Company zajmująca się przenoszeniem gier z komputera Commodore Amiga na Windows z przyjemnością zawiadamia, że ukończono tłumaczenie kultowej gry Flashback uważanej za nieoficjalną kontynuację gry Another World. W standardzie zaoferowano również opcjonalny trainer na nieśmiertelność.

Do opracowania autorskiego tłumaczenia „Firmę” zmotywował fakt, że jeszcze nikt nie wykonał profesjonalnego spolszczenia – istniało jedno, wykonane w latach ’90. Tamto spolszczenie pozostawiało wiele do życzenia – brak polskich liter, niepoprawne tłumaczenie dotyczące wątków scenariusza i dialogów w grze, a całość ograniczona sztywną długością znaków na zdanie.
Pierwsze podejście w tłumaczeniu zapoczątkował tauri5. W czerwcu 2014 roku przetłumaczył dostarczone mu teksty,
jednak z powodu nierozpracowanych ograniczeń technicznych gry oraz ujawnieniu, że jest jeszcze wiele porozrzucanych tekstów do przetłumaczenia w plikach, do których w tamtym czasie nie było możliwości dotarcia – wdrażanie zostało zawieszone na równe 3 lata – do czerwca 2017 r.

W czerwcu 2017 roku nastąpiło drugie podejście. HusarDPL od zera zaczął tłumaczyć pliki gry.
W grudniu 2017 roku był w stanie oddać do użytku pierwszą wersję do testów. W tym czasie norbi opracował tablicę znaków znaków uwzględniającą polskie litery, a Anthrox zdjął ograniczenie w ilości znaków.
Po takich zmianach trzeba było dokonać korekty spolszczenia, które ostatecznie zakończyło się w grudniu 2018 r.
Beta testy prowadzone przez Santę i Tauriego zakończyły się w bieżącym miesiącu.

Więcej informacji:
https://thecompany.pl/gra/Flashback

Dla przypomnienia o co tu chodzi:

pokaż spoiler Link prowadzi do exeka przygotowanego przez polską grupę The Company. EXE’k pozwala zagrać w grę amigową na Windowsie XP, Vista, 7, 8, 10 bez potrzeby znajomości emulatora. Klikasz i grasz.
The Company za Ciebie ustawiło wszelkie parametry, niektóre z nich nadal możesz zmieniać wciskając klawisz F12 podczas gry. Klawisz HOME z kolei kończy pracę EXE’ka.
Przygotowujemy również trainery, usuwamy zabezpieczenia DRM oraz naprawiamy błędy jak i wydajemy spolszczenia gier amigowych – ciesz się grą z nami 🙂
Działamy od roku 2008 cały czas ulepszając nasz projekt.

#amiga #staregry #nostalgia #emulacja #gry #90s #80s #rozrywka #retrogaming #pcmasterrace #gimbynieznajo #ciekawostki #thecompany